THE FIELD (LIVE) + COMA (LIVE)

Minimal/ambient techno’yu sanat eserine dönüştüren İsveçli prodüktör Axel Willner’in projesi The Field ve techno’nun pop halinin dört dörtlük karşılığı olan Alman ikili COMA, canlı performanslarıyla 16 Eylül’de Garaj’da!

Şu cümleyi en baştan kuralım: Birçoklarına göre elektronik müziğin en vizyoner plak şirketi olan Kompakt’ın iki dev ismi 16 Eylül’de Garaj’da buluşuyor!

THE FIELD (Live)

– Biraz da kaliteli techno’dan haber ver

Birbirinden ayırt edilemeyen, fabrikasyon techno prodüktörlerini bir kenara bırakın. Axel Willner, The Field’la çok farklı bir seviyede ve bu seviyeye günümüzde ulaşabilen pek az isim var. The Field’ın Stockholm’de başlayıp Berlin’de devam eden serüveni, iki şehrin elektronik müzik kültürlerinin en iyi yanlarını beraberinde getirdi.

– 2007’nin en beğenilen albümü: From Here We Go Sublime

Yukarıdaki başlık bir mübalağa içermemektedir. Metacritic kayıtlarına göre 2007 yılında yayınlanan albümler arasında kritik puanı ortalaması en yüksek albüm, The Field’ın ilk albümü From Here We Go Sublime. Puanları bir kenara bırakırsak, elektronik müzik tarihinin kesinlikle en iyi çıkış albümlerinden biri!

– Bir sanat türü olarak techno

Yesterday and Today, Looping State of Mind, Cupid’s Head ve The Follower gibi albümlerle minimal techno’nun kurallarını belirleyen, bilinçli müzik tüketicisi için yıllar boyu eskimeyecek kayıtlara imza atan The Field’la buluşmadan evvel, sıfatların yetersiz kaldığı canlı performansını da hesaba katmayı unutmayın.

COMA (Live)

– Moderat seviyor musun? O zaman atla gel!

Moderat’ı nasıl bilirsiniz? Bu sorununun cevabını düşünürken, sizlere müzikalite ve tarz olarak Moderat’ın sınıf arkadaşını verelim. Georg Conrad ve Marius Bubat ikilisinden oluşan COMA, ilk albümü In Technicolor’la organik techno’yu pop altlıklarla besleyerek dans etmenin imkansız olduğu bir kayda imza attı. Evet; My Orbit, Maybach ve The Great Escape gibi hit şarkılarla dans etmemek imkansız!

– İlkini aratmayan ikinci albüm: This Side of Paradise

Cennetin bu yakasında ne var? COMA’nın 2015’te yayınladığı This Side of Paradise, isminin hakkını veriyor ve pozitif duyguların her bir yanına sindiği bir elektronik müzik cennetini müjedliyor. Sonuç: Dört bir yanınız yer çekimini etkisiz hale getiren bulaşıcı melodilerle çevrili!

Techno başlığı altında birbirinin aynı sound’lardan gına geldiği bir dünyada birbirini mükemmel bir şekilde tamamlayacak The Field ve COMA, “İyi ki de gitmişim!” deme garantili canlı performanslarıyla techno’nun kalifiye yakasında sizleri bekliyor!  1 alana 1 bedava kampanyası; etkinlik günü saat 19:00’a kadar biletix.com, saat 21:00’a kadar Garaj gişelerinde geçerlidir.

DİNLE