JENS LEKMAN

Bir benzerini bulamayacağınız IQ’su yüksek şarkı sözleriyle İsveç’in soğuğunu tropikal iklime çeviren indie pop harikası Jens Lekman, 8-9 Eylül’de Garaj’a geliyor!

– Aşk acısına güleceğimizi kim bilebilirdi ki?

2004’te yayınlanan ilk albüm When I Said I Wanted to Be Your Dog’la aşk acısına gülme süreci başladı. İsveç’le ve İsveçlilik’le özdeşleştirdiğimiz huzur ve naifliğin her saniyesine işlediği şarkı sözleri, bugüne kadar benzerine rastlamadığımız bir şarkıcı-şarkı sözü yazarını hayatımıza soktu.

– Yalnız değilsin Jens

Sahnede genellikle yalnızlığı seçen, tek başına grup kimliğiyle yüzlerce-binlerce kişiye yıllar sonra bile anlatılacak hikayelerle dolu performanslar sunan Jens Lekman’ı bu sefer sadece siz değil, grup üyeleri de yalnız bırakmayacak. Çünkü Jens Lekman, Türkiye’de ilk kez grubuyla sahne alacak.

– Jens Lekman’ın böylesi…

Night Falls Over Kortedala, I Know What Love Isn’t, araya sıkışan EP’ler derken 2012’den beri albüm yayınlamayan Jens Lekman, bu yılın Şubat ayında yayınlanan yeni albümü Life Will See You Now’la kariyerindeki en iyi albüme imza attı.

Depeche Mode, The Rapture, Goldfrapp, The Chemical Brothers, M83, Tracey Thorn ve Gwen Stefani’yle yolu kesişen ünlü İngiliz prodüktör Ewan Pearson’ın varlığıyla dünyanın en tatlı disco’sunun başrolünde Jens Lekman var.

The Guardian’dan kocaman bir 5 yıldız alan, The Atlantic’in A4’lerce bir makaleyle öve öve bitiremediği, Pitchfork’un 8 puanı apolet olarak yapıştırdığı, sadece Everything but the Girl’ün değil, pop tarihinin en önemli kadın vokallerinden Tracey Thorn’u konuk sanatçı olarak karşımıza çıkaran Life Will See You Know hakkında söylenecek çok şey var.

– Sonuç

Zamanımızın en yaratıcı şarkıcı-şarkı sözü yazarlarından pek sevgili İsveçli Jens Lekman’ı kariyerinin zirvesinde, Türkiye’de ilk kez grubuyla beraber sahne alacağı 8-9 Eylül’de Garaj’da izlemek için birden çok sebep var.

Aşkın en eğlenceli, en ironik, en Jens Lekman haliyle iki gece üst üste dans etmek için bekleniyorsun!  1 alana 1 bedava kampanyası; etkinlik günü saat 19:00’a kadar biletix.com, saat 21:00’a kadar Garaj gişelerinde geçerlidir.

DİNLE