MSO & SIETTA @ garajistanbul

Avustralya'nın son yıllarda çıkardığı en yetenekli topluluklardan ikisi İstanbul'da bir araya geliyor. MSO ve Sietta, Avustralya hükümetinin desteği ve Avustralya Büyükelçiliği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Australia in Turkey 2015 programı kapsamında garajistanbul'da üç gece peşpeşe gerçekleşecek performanslarıyla İstanbul'u sallayacak!
Uluslararası müzik dünyasında MSO olarak tanınan Melbourne Ska Orchestra, 1993 yılında kuruldu. Avustralya'nın en seçkin müzisyenleri arasından seçilen 35'in üzerinde üyesi bulunan grup, sahneye en az 15 kişilik bir ekiple çıkıyor. Grupla aynı adı taşıyan ilk albümlerini 2013'te yayınlayan ve bu albümle birlikte 2 adet ARIA adaylığı kapan MSO, Bluesfest, Golden Plains ve AWME gibi önemli festivallerin yanı sıra, Londra'da kapalı gişe konserler de gerçekleştirdi. Grup aynı zamanda Glastonbury ve Montreal Jazz festivallerinde onbinlerce kişilik izleyici topluluklarını selamladı. Renkli ve dinamik Ska kültürüne kendine has, yeni bir soluk getiren topluluk, umulmadık yönlere doğru sapan cesur düzenlemeleri ve baştan çıkarıcı melodileriyle tanınıyor.
İkisi de güçlü birer müzikal altyapıya sahip olan James Mangohig ve vokalist Caiti Baker'dan oluşan Sietta, soul, blues, hip-hop ve elektronik tınıları aynı potada eritmeyi başaran oldukça çarpıcı bir sound'a sahip. Grubun The Come Back adını taşıyan ilk EP'si hem eleştirmenlerden hem de dinleyicilerden tam puan alınca 2011 tarihli ilk albümleri The Seventh Passenger'ın da önü açılmış oldu. Gelecekten günümüze taşıdıkları müzikal dokuyu Caiti'nin büyüleyici canlı vokalleriyle birleştiren Sietta, ikinci stüdyo albümleri The Invisible River ile kendi kulvarının en ses getiren gruplarından birine dönüştü. Dikkat çekici ve farklı bir atmosfere sahip söz ve müzik anlayışına sahip olan grup, çağdaş Avustralya müzik endüstrisinin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul ediliyor.


MSO
Formed in 1993 the Melbourne Ska Orchestra is an orchestra with a difference. Comprising of up to 34 members it is a juggernaut with some of Australia’s finest musicians. The band can perform with as little as 14 members and as many as 34+.
The self titled Melbourne Ska Orchestra debut album was released to rave reviews in 2013 and picked up 2 ARIA nominations that year. Now, after more than a decade of sold-out shows and electrifying Australian festival appearances at Bluesfest, Golden Plains, Caloundra, Queenscliff and AWME the band have acquired an impressive, ever-growing and dedicated overseas fan base. MSO sold out their debut London show, appeared on the bill for the iconic Glastonbury Festival and played a headline set to a crowd 50,000 at the Montreal Jazz Festival during their 2014 tour, without blowing their own horn it is safe to say MSO are quickly becoming a household name! “
Drawing on the vast amount of musical legends that have shaped the genre from the Jamaican movement through to UK Two Tone and the present day Latino Ska, MSO demonstrate a unique Australian vision with the exuberance and freewheeling colour of contemporary Ska. The outfit have crafted their sound with unexpected arrangements and seductive harmonies, of powerful horns and foot-stomping drums. Each song is like a vignette from a Ska-infused storybook, full of cinematic colour and characters bursting to life from every verse.
The mighty Melbourne Ska Orchestra continue their feat for world wide Ska domination with a 2014 ARIA nomination for ‘Best Live Act’, plans to release a sophomore album in 2015 and continue touring nationally and internationally.


« Ağustos 2017 »
Pzt Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31