SONG @ garajistanbul

Avustralya'nın kısa sürede tüm dünyada büyük ses getirmeyi başaran gösterilerinden biri olan Song, unutulmaz üç gece için garajistanbul sahnesinde bir araya geliyor. Song projesi, Avustralya hükümetinin desteği ve Avustralya Büyükelçiliği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Australia in Turkey 2015 programı kapsamında İstanbul'da olacak.

Song, sıradan bir sahne performansından çok daha fazlası! Bugüne dek 13 ülkede performans sergilemiş olan Avustralyalı Ranters Theatre ekibi tarafından yaratılan ve dünyaca ünlü Brezilyalı görsel sanatçı Laura Lima ile İngiliz müzisyen James Tyson'ı biraraya getiren Song, izleyicisinin dikkatini tamamen, bir dinleme odasına çevirdiği sahnenin üzerine çekiyor. Burada sadece sesler değil, renkler ama her şeyden önemlisi kokular başrolde! İnsan-doğa ilişkisinin karmaşıklığını sorgulayan bu 65 dakikalık hipnotik varoluşçu gösteri, bilgisayar ve televizyonların sunduğu her şeyin antitezi olarak nitelendiriliyor.

SONG is an installation that takes the idea of a performance, removes the stage, and transforms the space into an atmospheric listening room filled with sounds and smells from nature, songs and the colours of day’s end. At the centre of the work is a song cycle that sits within a concept of a constructed landscape. The work asks questions surrounding our relationship to the natural world, about place, wanderings, and the nature of purposeful existence. SONG is the antithesis of the computer and TV screen experience.

Created by Ranters Theatre with internationally acclaimed Brazilian visual artist Laura Lima (14 Rooms) and UK musician James Tyson.


« Ağustos 2017 »
Pzt Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31