2MANYDJS (DJ SET)

Elektronik müzik ve rock and roll, karma takım olarak sahaya dizildiğinde her zaman forvette en ağır sanayi hamlesi olarak yer alan Soulwax’in enerji bombardımanı DJ alt kimliği 2manydjs, 7 Ekim’de Garaj’da!

“- Çok DJ var!

Sabit bir müzik türüne takılmamak bir meziyet fakat aynı set içerisinde David Bowie, Justice, Guns N’ Roses, Beethoven, Destiny’s Child, Aphex Twin ve Queen’i kusursuz bir tek parça gibi sunabilmek bambaşka bir özellik, belki de dahilik dedikleri bu olsa gerek.

1996 yılında Dewaele Kardeşler’in başlattığı müzikal misyon, aradan geçen yirmiyi aşkın sene içerisinde Soulwax, 2manydjs, Soulwaxmas, Part of The Weekend Never Dies, Nite Versions, i From Deewee ve hatta Kürşat 9000 gibi efsaneleşmiş projeleri, geceleri, partileri ve albümleri beraberinde getirdi. İki insan, insanüstü yeteneklere sahip olduğunda, binlerce DJ gücünde olabiliyor.

– Gitarlar ocak dışı, synthesizer’larla ileriyoruz.

Leave The Story Untold ve Much Against Everyone’s Advice albümlerinden sonra “Yerliler huzursuz, yolun kalanına synthesizer’larla devam edeceğiz” diyen Soulwax, Any Minute Now ve onun büyük seçim versiyonu Nite Versions ile mola vermeden dans edilebilecek elektronik müzik klasmanında, dünyanın en heyecan verici ikonik gruplarından biri haline geldi.
Gitarlar kısmen devre dışı kaldığında, Beyaz Gandalf ve Django Unchained’de hakkında methiyeler düzülen White Cake karışımı “Beyaz, daha da beyaz” kostümleri de devreye girdi. Bu beyaz sayfa gruba ne kazandırdı? Coachella, Glastonbury, Sønar, Fabric, Paradiso, Lowlands, I Love Techno, Fuji Rock ve daha nicesi… Az önce saymış olduğumuz festivaller ve kulüpleri Google’a sormadan “Kesin çalmışlardır” diye baktık. Çalmışlar.

– Dünden bugüne, bugünden nereye?

David ve Stephen Dewaele, müzik tarihçilerinin elli yıl sonra rahatlıkla modern bir Mozart veya Bowie olarak yazacağı vizyon ve yeteneğe sahip olağanüstü bir ikili. Daft Punk, Tame Impala, Rolling Stones, MGMT, Pulp, Kylie Minogue, Robbie Williams, Muse, Arcade Fire, Tiga, LCD Soundsystem, Gorillaz, The Chemical Brothers, DJ Shadow ve onlarca değil yüzlerce daha fazla sanatçının işine yepyeni bir soluk getiren 2manydjs, yeni albümleri From Deewee’nin yayımlanmasından birkaç ay sonra, 7 Ekim gecesi kapasitesi 750 ile sınırlı olan Garaj’da neler karıştıracak biz de bilmiyoruz.

Tek yol tahminimiz ise, Dewaele Kardeşler’in en büyük ilhamlarından biri olan David Bowie’nin dediği gibi, gittiğimiz yeri tam bilmiyoruz ama sıkıcı bir yer olmayacağına eminiz.”  1 alana 1 bedava kampanyası; etkinlik günü saat 19:00’a kadar biletix.com, saat 21:00’a kadar Garaj gişelerinde geçerlidir.

DİNLE